Polska bielizna męska, damska i dziecięca

Koszyk

Blog

Modowe inspiracje stylem gwiazd

Wydawać by się mogło, że celebryci i gwiazdy wielkiego formatu nigdy nie popełniają modowych wpadek. Niestety, jak często widać na salonach nie każda znana osoba odznacza się doskonałym gustem modowym. Czy warto ubierać się, jak gwiazdy?

Własny styl decyduje o tym, jak postrzegają nas inni, dlatego ślepe podążanie za ulubioną gwiazdą nie zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. Zanim zaczniemy obsesyjnie dążyć do dorównania swoim idolom warto zastanowić się czy to ma sens – gwiazdy i celebryci mają gdzie pokazywać się w kreacjach od najlepszych projektantów, a szary „Kowalski” żyjący w zawieszeniu pomiędzy pracą i domem w skopiowanej stylizacji będzie wyglądał, jak oderwany od rzeczywistości.

Styl gwiazd światowego formatu

Uważane za ikon mody gwiazdy tak naprawdę stanowią narzędzie w rękach stylistów i często nawet na spacer z psem ubierają przygotowany przez zawodowców zestaw ubrań w obawie, że za drzewem czeka paparazzi. Jeżeli już nie wyobrażamy sobie życia bez kopiowania stylu ulubionej gwiazdy warto wybrać tylko te elementy garderoby, które faktycznie do nas pasują. Przesadne podążanie za modą nie jest wskazane zwłaszcza, gdy nie posiadamy wiedzy odnośnie tego, gdzie i jak nosić podejrzaną u kogoś kreację.

Absolutnym błędem jest zastępowanie markowych ubrań podróbkami z bazaru – stosując takie triki jedynie narażamy się na litościwe spojrzenia i ukradkowe uśmiechy mijających nas na ulicy osób.

Oczywiście czasami świadome i umiejętne czerpanie inspiracji może okazać się dobrym pomysłem, jednak tylko wówczas, gdy zamiast bezmyślnie kopiować czyjąś stylizację potraktujemy ją, jako fundament własnej kreatywności. W takim przypadku możemy naprawdę osiągnąć zamierzony efekt i olśnić niebanalnym wyglądem, który będzie własną wariacją na temat podejrzanej stylizacji gwiazdy.

Modowe inspiracje stylem gwiazd będą udane tylko wówczas, gdy zamiast dokładnie kopiować założony przez kogoś zestaw ubrań dodamy do niego coś od siebie. Tak naprawdę gwiazdy i celebryci nie tworzą własnego stylu, a jedynie podążają za obowiązującą w danym sezonie modą, dlatego niemal w każdym sklepie znajdziemy odpowiedniki noszonych na salonach ubrań.

Sęk w tym, że my musimy je kupić, a gwiazdy zwykle dostają w prezencie lub wypożyczają noszone kreacje, więc czy warto przepłacać?


Redo Polska sp. z o.o. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.
PFR