Polska bielizna męska, damska i dziecięca

Koszyk

Blog

Majtki męskie – czy ich fason ma znaczenie?

Majtki męskie – czy ich fason ma znaczenie?

O ile w damskiej szafce z bielizną panuje spora różnorodność, to panowie dzielą się tu zazwyczaj na dwa obozy: zdeklarowanych zwolenników slipów oraz miłośników bokserek. Które z nich cieszą się większą popularnością? I czy fason męskich majtek w ogóle ma znaczenie? Sprawdźmy.

Bokserki – modnie i wygodnie?

Na przestrzeni lat bokserki zdobyły ogromną popularność. Przede wszystkim dlatego, że ich noszenie zapewnia niespotykaną wręcz swobodę. Niektórzy panowie cenią je właśnie za przewiew, który gwarantuje im komfort oraz dobre samopoczucie, zwłaszcza latem. Na rynku dostępne są modele z luźnymi nogawkami o różnej długości. Te najdłuższe z powodzeniem mogą zastąpić piżamę, zwłaszcza w czasie upałów, kiedy większość panów rezygnuje z nocnej garderoby. Luźny krój nie sprawdzi się jednak w przypadku sportowców – bywalcy siłowni i miłośnicy sal gimnastycznych powinni sięgnąć po fasony przylegające do ciała. Poza swobodą bokserki umożliwiają również sprawne skorzystanie z toalety, często bowiem wyposażone bywają w praktyczny rozporek.

Slipy męskie nadal chętnie wybierane

Slipy – jeszcze do niedawna to one królowały w męskich szafach, a ich pozycja została zagrożona wraz z pojawieniem się bokserek. Mimo że slipy nie tak łatwo zdetronizować, to w walce o tytuł najpopularniejszej bielizny męskiej bokserki biją je na głowę. Nie oznacza to jednak zupełnego braku ich zwolenników.

Przy ich zakupie niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru – powinny być dopasowane, lecz nie za ciasne. Wówczas zapewnią ciepło oraz doskonałą stabilizację. Warto także unikać pionowych przeszyć, które mogłyby powodować dyskomfort, a nawet zranić delikatną skórę.

Producenci prześcigają się w ofertach nowych wzorów i kolorów, by trafić w gusta panów w każdym wieku. Zdarza się, że sięgają po nie nawet ci, którzy nie noszą ich na co dzień. Slipy są bowiem doskonałą bielizną do garnituru oraz cienkich letnich spodni – nic się nie podwija ani nie odznacza.

A może… stringi?

Męskie stringi są tematem nieco kontrowersyjnym – bielizna tego typu nadal uważana jest bowiem za domenę pań. Mimo iż od lat cieszą się zainteresowaniem, to niewielu mężczyzn przyznaje się do ich noszenia. Z pewnością jest to odważny krój, który jednak może sprawdzić się np. latem, kiedy chętnie pozbywamy się wszystkich zbędnych warstw materiału. Pamiętajmy, że choć pierwsze wrażenie może być zniechęcające, trzeba się do nich po prostu przyzwyczaić. Ten typ bielizny zyskuje przy bliższym poznaniu.

 

Rodzaj męskich majtek z pewnością nie jest bez znaczenia. Każdy fason ma bowiem tylu zwolenników, co przeciwników. Ich wybór jest bardzo indywidualną kwestią – panowie noszą to, w czym czują się dobrze. Poza krojem, pamiętajmy również o odpowiednim doborze rozmiaru – zbyt małe lub za duże zawsze będą niewygodne. Co gorsza, powodować mogą również bolesne odparzenia lub otarcia. Przy zakupie zwracajmy też uwagę na materiał, z którego zostały uszyte. W przypadku bielizny najlepiej sprawdzą się tkaniny naturalne, przewiewne i miłe w dotyku. Wzór oraz kolor, którym zazwyczaj się sugerujemy, ma tak naprawdę najmniejsze znaczenie.

 

 

 

 

 


Redo Polska sp. z o.o. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.
PFR