Polska bielizna męska, damska i dziecięca

Koszyk

Blog

Nowość w męskiej garderobie – bokserki bambusowe

Nowość w męskiej garderobie – bokserki bambusowe

 

Myślisz, że bawełniana bielizna nie ma sobie równych? Daj się zaskoczyć i poznaj naszą najnowszą kolekcję bokserek bambusowych. Dzięki innowacyjnym włóknom ich materiał jest miękki oraz delikatny niczym jedwab. Jednocześnie wykazuje niebywałą trwałość, gwarantując długie użytkowanie. Musimy również wspomnieć o wygodzie, która jest wręcz… nie do opisania! Przekonaj się sam!

 

Stawiamy na ekologię

Bokserki bambusowe, jak nietrudno się domyślić, powstają z bambusa. To roślina, a ściślej mówiąc trawa, która rośnie w bardzo szybkim tempie. Jej wysokość może się zwiększyć nawet o metr w ciągu doby! Bambus jest więc znakomitym źródłem odnawialnym. Przy produkcji włókna bambusowego korzysta się z opatentowanej metody, która ogranicza użycie chemii. W środowisku naturalnym włókna te ulegają pełnej biodegradacji.

Termoregulacja – doskonały wybór na lato

Bokserki bambusowe są idealną bielizną na gorące letnie miesiące. Mikrostruktura włókna sprawia, że pozostają o 2-3 stopnie chłodniejsze niż np. bokserki bawełniane. Z kolei w czasie chłodów utrzymują temperaturę nieco wyższą, dając przyjemnie uczucie ciepła na skórze.

Bambusowa bielizna znakomicie absorbuje też wilgoć. Jej chłonność jest nawet czterokrotnie wyższa niż w przypadku bawełny. Ponadto doskonale odparowuje pot, chroniąc skórę przed nieprzyjemnym uczuciem „przyklejania” się materiału. Podsumowując, bambus oddycha, chłodzi i ogrzewa. Jego zalety docenią wszyscy, a zwłaszcza miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz sportowych wyzwań.

Bambus – pogromca bakterii

Przy uprawie bambusa nie wykorzystuje się nawozów sztucznych ani pestycydów. Jak więc to możliwe, że roślina nie pada ofiarą chorób i szkodników? Naukowcy odkryli odpowiedź na to pytanie: bambus samodzielnie wytwarza składnik mający właściwości bakteriostatyczne oraz antybakteryjne. Jego działanie chroni go przed pleśnią, a także bakteriami. Co za tym idzie, włókno bambusowe używane do produkcji bielizny wykazuje te same cechy – eliminuje nawet 70% niepożądanych drobnoustrojów.

Doskonale pochłania zapachy

Antybakteryjne zdolności włókna bambusowego sprawiają, że nasze innowacyjne bokserki posiadają jeszcze jedną, bardzo ważną, właściwość – zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Noszenie ich przez cały dzień czy aktywność fizyczna nie odbiorą nam komfortu świeżej skóry. Poczuj się pewnie – brak bakterii to brak kłopotliwego zapachu. Nasza bielizna zachowuje swe unikatowe właściwości nawet po kilkudziesięciu praniach.

Bokserki bambusowe – jak o nie dbać?

Myślisz, że bambusowe bokserki wymagają specjalnego traktowania? Nic bardziej mylnego! Możesz prać je tak, jak każdą inną bieliznę. Optymalna temperatura to 40°C. Nie zalecamy jedynie czyszczenia chemicznego, chlorowania, prasowania, a także suszenia w suszarce bębnowej.

 

Wypróbuj bambusowe bokserki i sprawdź, jak wiele można wymagać od bielizny. Niewiarygodna miękkość, eliminacja baterii oraz nieprzyjemnych zapachów – to zalety, dzięki którym prześcigają one swą konkurencję. Ale oczywiście nie musisz wierzyć nam na słowo – przekonaj się na własnej skórze!

 


Redo Polska sp. z o.o. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.
PFR