Polska bielizna męska, damska i dziecięca

Koszyk

Blog

Męskie bokserki – alternatywa dla piżamy

Męskie bokserki – alternatywa dla piżamy

 

Bokserki to jeden z elementów męskiej bielizny, po który panowie sięgają najchętniej. Nic dziwnego – są wygodne, dają poczucie swobody, nie krępują ruchów. Co ciekawe, sprawdzają się nie tylko od ubraniem – bardzo często zastępują także męską piżamę. Jak radzą sobie w sypialni i czy spanie w bokserkach to dobry pomysł? Sprawdźmy!

 

Komfort i swoboda w bokserkach

Choć to piżama została zaprojektowana z myślą o nocnym wypoczynku, okazuje się, że niekwestionowanym królem sypialnianej garderoby są właśnie bokserki. Dlaczego mężczyźni tak chętnie sięgają po nie także w nocy? Odpowiedź jest prosta – zapewniają komfort oraz pełną swobodę ruchów. Piżama, zwłaszcza nieodpowiednio dobrana, często staje się uniformem, który bardziej przeszkadza, niż pomaga. W nocy przewracamy się z boku na bok i przyjmujemy najdziwniejsze pozycje. Za mała i mocno dopasowana piżama powodować będzie dyskomfort. Strój, który krępuje ruchy, sprawi, że nasz sen będzie zakłócony, a rano obudzimy się źli oraz niewypoczęci. Pozostaje jeszcze kwestia irytujących metek, szwów czy guzików, na które panowie również często narzekają. Dla wielu z nich najlepszym rozwiązaniem okazuje się spędzenie nocy w luźnych, tkanych bokserkach, które jeśli chodzi o komfort snu, są bezkonkurencyjne.

 

Bokserki – sam raz na upalne dni

Na upalne lato czekamy z utęsknieniem. O ile w ciągu dnia wypatrujemy słońca i liczymy na wysoką temperaturę, to już nocny zaduch najczęściej bywa nie do zniesienia. Walczymy z nim na różne sposoby – chłodny prysznic przed spaniem, zmiana pościeli na letni model, burczący wentylator. Często jednak w nocy i tak budzimy się zlani potem. Czy jest na to jakaś rada? Zdjęcie górnej części garderoby zagwarantuje przyjemne uczucie chłodu, a co za tym idzie, lepszy sen. Dotyk miękkiej pościeli na skórze uprzyjemni nam też wieczorny relaks w łóżku oraz zasypianie. Co więcej, luźne bokserki sprawdzą się w sypialni nie tylko latem. Jeśli jesteś zimnolubny, będą Ci towarzyszyły również wiosną lub jesienią. A gdy temperatury spadną i poczujesz na plecach chłód zimy, wystarczy sięgnąć p wygodny bawełniany t-shirt. Wraz z bokserkami stworzy modny i wygodny duet do spania.

 

Spanie w bokserkach jest zdrowe!

Jeszcze z jednego powodu luźne bokserki mają przewagę nad dopasowaną piżamą. Spanie w nich jest po prostu zdrowe – to argument, z którym trudno dyskutować. W naukowych kręgach coraz częściej słychać głosy, że najkorzystniejsze dla naszego zdrowia jest sypianie nago. Nie wszyscy jednak czulibyśmy się komfortowo w stroju Adama, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy sami. Wówczas z pomocą przyjdą nam właśnie bokserki. Miękka bawełna zapewni komfort dla skóry, pozwoli na stałą wymianę powietrza i nie będzie kumulować zbyt dużej ilości ciepła. Naturalny materiał znakomicie absorbuje też wilgoć.

 

Spanie w samej bieliźnie wpływa korzystnie na cały organizm, nie wspominając już o typowo męskich sprawach oraz miejscach, których nie należy przegrzewać. Jeśli więc cenisz sobie zdrowy sen, chciałbyś budzić się wypoczęty i w świetnym nastroju, sięgnij po wygodne bokserki. A piżama? Wrócisz do niej, kiedy przyjdą mrozy.


Redo Polska sp. z o.o. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.
PFR