Polska bielizna męska, damska i dziecięca

Koszyk

Blog

Co to jest CVC?

Na opakowaniach niektórych opakowań bielizny, wśród podawanego składu można odnaleźć oznaczenie CVC. Co to oznacza i jaki jest faktyczny tego skład?

CVC to skrót od Chief Value Cotton – oznacza to mieszankę bawełny i poliestru najczęściej w proporcji ok. 50% bawełna i 50% poliester. Wynika z tego, że ok. połowa tego składu to sztuczne włókna. W przypadku bielizny, która przykładowo ma podany skład 95% CVC i 5% elastan oznacza to, że bawełny w całkowitym składzie jest mniej niż 50%, a w najlepszym wypadku połowa. O ile CVC jest materiałem, który lepiej sprawdzi się w odzieży roboczej, szkolnych mundurkach itp. o tyle w przypadku bielizny już niekoniecznie. Bawełna jest materiałem, który pozwala skórze oddychać, lepiej absorbuje pot, a także daje większy komfort w codziennym użytkowaniu. Bawełna jest także produktem naturalnym, a poliestry łączone z bawełną w CVC są pochodzenia petrochemicznego z domieszką innych chemikaliów.

CVC jest naturalnie tańsza w zakupie i ma to wpływ na cenę końcową produktu. Jednakże pojawienie się takiego towaru wśród innych, w takich samych opakowaniach jak towar wykonany w 95% z bawełny, może być dla klientów mylące.

Wierzymy w dobrą współpracę z klientami i tym bardziej zasmuca nas fakt, że niektórzy nasi konkurenci stosują nieetyczne metody polegające na mieszaniu towaru o zawartości bawełny 95% z towarem, którego główny skład to CVC. To nie prowadzi do budowania dobrych relacji. W Redo wierzymy, że wzajemne zaufanie powinno być podstawą do dobrych, długofalowych relacji z naszymi klientami. I tą podstawę zamierzamy nadal umacniać.

Dlatego: zwracajcie uwagę na etykiety i nie dajcie się zwieść najniższą ceną!


Redo Polska sp. z o.o. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.
PFR