Polska bielizna męska, damska i dziecięca

Koszyk

Blog

Zasady dopasowania bielizny do rodzaju stylizacji

Zakup odpowiedniej bielizny to nie lada wyzwanie nie tylko dla kobiet, ale także i mężczyzn. Jaką bieliznę ubrać do obcisłych spodni, sukienki z odkrytymi plecami lub bluzki z dużym dekoltem?

Dobrze dobrana bielizna nie powinna być widoczna pod ubraniem. Niezależnie od rodzaju stylizacji warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego biustonosza i majtek, które podkreślą zgrabną pupę lub ukryją pewne niedoskonałości sylwetki, które posiadają nie tylko pulchne kobiety.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz?

Wiedza dotycząca zasad doboru biustonosza wpływa nie tylko na wygląd stylizacji, ale w ogromnym stopniu decyduje o wygodzie i zdrowiu kobiecych piersi. Źle dopasowany do figury i wielkości biustu biustonosz uciska naczynia krwionośne i limfatyczne oraz powoduje, że z czasem piersi tracą kształtny wygląd. Wybierając zbyt mały stanik musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że wpłynie to na wygląd figury powodując tworzenie się fałdek i wałeczków pod bluzką. Jeżeli biustonosz będzie zbyt luźny w obwodzie może się przesuwać i nie będzie utrzymywał piersi na właściwym miejscu.

Aby ułatwić sobie zakup biustonosza warto pamiętać, że:

  1. Do bluzek z dużym dekoltem i odsłoniętymi plecami należy wybierać specjalne modele biustonoszy
  2. Szelki biustonosza nie mogą wystawać spod ubrania
  3. Biustonosz nie może powodować efektu podwójnych piersi
  4. Zawsze należy przymierzyć biustonosz i sprawdzić czy jest wygodny
  5. Tradycyjne biustonosze nie nadają się do uprawiania sportów

Jak dobrać majtki do stroju?

Podobnie, jak biustonosz majtki nie mogą być widoczne pod ubraniem. Odcinające się szwy, koronki i kokardki czy inne szczegóły bielizny nie świadczą dobrze o naszym guście.

Kupując majtki pamiętaj, że:

  1. Kolor cielisty nadaje się zarówno pod jasne, jak i ciemne ubrania i jest najbardziej uniwersalnym kolorem bielizny.
  2. Do obcisłych spodni najlepiej nosić stringi lub kończące się pod pośladkami figi.
  3. Bielizna bezszwowa i cięta laserowo jest najmniej widoczna pod ubraniem i daje efekt drugiej skóry.
  4. Do zwiewnych i krótkich sukienek najbezpieczniej jest zakładać cieliste i bezszwowe bokserki.

Bielizna modelująca jest przyjaciółką każdej kobiety, której zależy na pięknym wyglądzie – brzuszek ukryją wysokie majtki wyszczuplające, a uda stracą kilka kilogramów, jeżeli założysz wyszczuplające spodenki.


Redo Polska sp. z o.o. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.
PFR